Nurcuların Eline Fırsat Geçse…

 

“Emniyete ifade vermeye gelmeniz gerekiyor” sözünü 2014’ten bu yana çok duydum. İlçe emniyet müdürlüğünden görevli memur arayıp ifadeye çağırıyor. Fethullah Gülen’in avukatları tarafından açılmış 11 tane mahkeme ile dört yıl boyunca uğraştım. Fethullah Gülen’e “Pensilvanya Yılanı” dediğim için tazminat ödemek zorunda kaldım. 15 Temmuz darbe girişiminden birkaç ay önce, sabaha karşı otel odasından alıp adliyeye de götürdüler. 2018 yılında mahkemelerin hepsinden kurtuldum.

Birkaç gün önce (Nisan 2019) tekrar emniyetten aradılar. İfade vermem gerektiğini söylediler. Konunun ne olduğunu gidince öğrendim. Aralık 2017’de, Said Nursi ve Risalelerini eleştirdiğim için, Nurcu’nun birisi benim aleyhimde CİMER’e şikâyette bulunmuş. Cimer’e her vatandaş istediği şikâyeti yapabilir. Benim açımdan bir mahzuru yok. Ancak garip olan şey, bu CİMER şikâyeti yüzünden savcının benim ifademi istemesidir. Nurculuğu ve Said Nursi’yi eleştirmek ne zaman suç oldu?

Ne Yazmıştım?

Yıllardır sadece FETÖ değil, diğer tüm cemaatlerle ilgili fikirlerimi paylaşıyorum. Türkiye 17-25 Aralık sürecini yaşamadan yıllar önce “Hiçbir cemaat cennete giden gemi değildir” başlıklı yazılar yazmış, cemaatçiliğin milletin birliği ve geleceği açısından tehlikelerine dikkat çekmiştim. Nurculuk aleyhinde de birçok yazı yazdım sosyal medya hesaplarımda.

Nurcuların en çok kızdığı “FETÖ Nurculuk ahtapotunun bir koludur” cümlemdir. “Bu kitap bana yazdırıldı” diyen Said Nursi’ye karşı milleti çok uyardım. “Kur’an’da 33 ayet benim yazdığım Risaleleri müjdeliyor” diyecek kadar saçmalayan Said Nursi ve Risalelerine karşı milleti uyarmayan herkes vebal altındadır. “Hz.Ali benim Risalelerimi müjdeledi” diyen Said Nursi kafasına itiraz etmezseniz, bu ülkede yeni birçok FETÖ yetişirken susmanın vebalini sırtınızda taşırsınız. “Peygamberimiz ve sahabe, Silivri cezaevinde mahkûmlarla kahvaltı yaptı” diyen Fethullah Gülen ile “Hz. Ali benim Risalelerimi müjdeledi” diyen Said Nursi arasında ne fark var? Sadece eski Nurcu gruplara karşı değil, yeni yetme Nurcu gruplara karşı da uyardım gençleri. Yazmaya ve uyarmaya devam edeceğim.   

Ellerine Fırsat Geçse…

Nurcuların eline fırsat geçse, Atatürk’ü koruma kanunundan çok daha ağır yaptırımları ve cezaları olan, “Said Nursi’yi ve Risaleleri” koruma kanunu çıkartırlar. Said Nursi’yi eleştirenleri sadece kanunla cezalandırmaz, ellerinden gelse dinden bile aforoz etmek isterler.

Diyanet İşleri Başkanlığı Nurcuların eline geçse, Allah’ın kitabı Kur’an’dan daha çok Said Nursi’nin Risalelerini okuturlar. Kur’an ezberleyen hafız değil, Risaleleri ezberleyen hafız yetiştirme programları yaparlar. Peygamberimizin hayatını anlatan siyer kitaplarını değil, Said Nursi’nin hayatını anlatan Tarihçe-i Hayat kitabını okuma zorunluluğu getirirler. Zaten kendi kurumları ve derneklerinde, Said Nursi’nin Risalelerinden başka kitap okunmaz. 

FETÖ’nün Ülkemize Hayrı…

FETÖ alçaklarının ülkemize en büyük hayırları, başta Nurculuk olmak üzere, İslam’a hizmet kılıflı şebekelere karşı milletimizin uyanmasına vesile olmuş olmasıdır. “FETÖ Nurcu değildi” diyenlere karşı daha önce bir makale yazmıştım. Emin olun, ellerine fırsat geçse, FETÖ’nün yaptıklarını fazlasıyla yapacak potansiyel ve niyete sahiptir tüm Nurcu gruplar ve diğer cemaatler.  

Allah bunlara fırsat vermesin!

 

Sait Çamlıca
Eğitimci-Yazar

Kaynak Kitap

Teknoloji Çağında Cemaatlerin Bağlama Problemi

Online Sipariş:
Bu yazının alıntılandığı kitabı aşağıdaki sitelerden satın alabilirsiniz.