Fethullah Gülen 2012 Yılında Ölseydi…

 

Bunu hiç düşündünüz mü?

Fethullah Gülen 2012 yılında ölseydi, nasıl bir süreç yaşardık?

Neler yaşayacağımızı kısaca özetleyeyim size. Önce “âlimin ölümü alemin ölümü” diye yazılar yazacaktı birçok yazar. Yurt dışında gurbette öldüğü için, çileli hayat çileli ölüm hikâyeleri anlatılacaktı.

Cenazesi Türkiye’ye getirilecek, büyük âlimlerin defnedildiği büyük camilerden birisinin haziresine defnedilecekti. “Cenaze namazında mahşeri bir kalabalık vardı” diye gazetelerde manşetler atılacaktı. Günlerce kendisiyle ilgili hatıralarını yazacaktı birileri.  Fetullah Gülen 2012 yılında ölseydi, büyük bir İslam âlimi muamelesi görecek, kabri kutsanacak, belki kendisi için yeşil kubbeli bir türbe bile yapılacaktı. Kendisi adına bir üniversite açılacak ve sempozyumlarla anılacaktı.

Ölümünden birkaç yıl sonra yayımlanacak bazı kitaplarda, Fethullah Gülen’in kerametleri (!) anlatılacak hatta kendisinden bahsederken Sahibüzzaman Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi Hazretleri Kuddisu Sirruhu diye yazılacaktı. Birkaç yüzyıl sonra mezarına çaput bile bağlanmaya başlanacaktı.

Ölmeden önce nasıl bir hain olduğu deşifre oldu da bu süreci yaşamadık elhamdülillah. Fetullah Gülen ölmeden önce deşifre olduğu için böyle bir süreç yaşamadık. Ya deşifre olmadan ölenler varsa?

Sadece Fethullah Gülen değil ki milletimizin aldandığı. 1980’li yılların en güçlü cemaati İhlas grubuydu. TGRT ilk açıldığı yıllarda, Kuran tilaveti ile yayına başlayıp Kuran tilaveti ile yayınlarını bitiriyordu. Kuran okutarak televizyon açılışı yapan kanal sahipleri “Gör bak neler olacak” diyerek, nerdeyse dansöz oynatacak duruma gelince, millet uyandı. Dansöz oynatacak duruma gelmeden ölseydi liderleri, büyük bir İslam âlimi muamelesi görecekti.

1990’lı yıllarda Harun Yahya furyası esti Türkiye’de. Bizim İslamcı gazete ve dergilerimizin tamamı sayfa sayfa reklamlarını yapıp kitaplarını ve CD’lerini dağıttılar. İslam’a en büyük hizmeti yapan grup diye pazarlandı. Kendi kurduğu televizyon kanalında transparan kıyafetli kadınlara göbek attırıp “İnşallah! Maşallah!” demeye başlamadan ölseydi, büyük bir dava adamı sanılarak gömülecekti.

İslam coğrafyasında, özellikle Türkiye’de yüzlerce Fetullah Gülen gibi özel yetiştirilmiş ajanlar var. Biraz tarih okuyanlar Hampher, Lawrence, Topal Molla gibi geçmiş yüzyılların âlim sanılan hainlerini bilirler. Daha yakın tarihlerde Irak ordusunu ABD’ye teslim eden paralel subayların Kesnizani Tarikatını ve yeni yaşanan Pakistan Halk Hareketi lideri Tahir-ul Kadri olayını unutmayın.

Deşifre olanlar hain, deşifre olmayanlar âlim sıfatı ile gömülüyor. Deşifre olmayanların türbesi bile yapılıyor. Deşifre olmadan ölen hainler, kahraman olarak anılır…

Türkiye’de deşifre olmadan ölmüş, milleti, Fetullah Gülen gibi vaaz ve kitaplarıyla zehirlemiş, âlim sandığımız kaç hain var acaba? Asrın en büyük âlimi veya üstad sandığımız bazılarının, kabirlerinin bile gizlice Vatikan’a götürüldüğünü dinlediğimde çok şaşırmıştım. İnşallah onlar da en kısa zamanda deşifre olur.

Uyanın ve Gençleri Uyarın!

Enerjimizi çalıyorlar. Paramızı alıyorlar. Daha önemlisi gençlerimizi kandırıp kullanıyorlar. “Nur” deyip kandırıyorlar. “Işık” deyip kullanıyorlar. “Yaratılış” deyip oyalıyorlar. “Altın Nesil” deyip hain yetiştiriyorlar. Biz uyanıp uyandırmazsak kandırmaya, kullanmaya, oyalamaya devam edecekler.

Çocuklarınızı, öğrencilerinizi uyarın. Gençlere sahip çıkın. İsminin başına “muhterem” sonuna “hocaefendi” yazan herkesin peşine takılmayı bırakın. Her sakallıyı “hoca” sanmaktan vazgeçin. Kur’an’dan başka kusursuz kitap, peygamberimizden başka mutlak lider olmadığını gençlere anlatın.

Bizim, bir nesil daha kaybetmeye zamanımız yok.

 

Sait Çamlıca
Eğitimci-Yazar

Kaynak Kitap

Teknoloji Çağında Cemaatlerin Bağlama Problemi

Online Sipariş:
Bu yazının alıntılandığı kitabı aşağıdaki sitelerden satın alabilirsiniz.

 1. Allah sizden razı olsun ilminizi arttırsın Dine çağıranlar gerçekten Allah’ın dinine mi yoksa kendi menfaatleri için mi çağırdıklarını iyi anlamak gerek!

 2. Kıymetli dostum, bu konuda Mikail Bayram hocaya hak vermemek mümkün değildir. Sözgelimi hoca, Celaleddin Rumi ünvanını onaMoğollar verdi derken, bugün Anadolu İslam coğrafyasında yaşayan Müslümanlara ihanet malul bu yapılara da kimlerin destek çıktıkları ve anavatanları neresi olduğu cço açıktır.

  1. Celalettin=siradan bir isim. Huseyin gibi..
   Rumi= Rum diyarından. Arzın rum ellerinde bulunan. Yani memleket yakıştırması..
   C.Rumi nasıl bir hürmet ikram ihtiram manası barındırdığını düşünüyorsun ki acaba?

 3. sait bey yazınızı okudum çok da güzel bir yazı olmuş konusu fikriyatı ancak biryerde ‘yaratılışla ‘ deyip oyalarlar burayı anlayamadım lütfen açıklık getirirmisiniz yaratmak allaha mahsus bir vasıf olarak biliriz buradan umarım şu sonuç çıkmıyordur allahla oyalıyorlar gibi rica edecem burayı lütfen açıklayın m.semih kalkancı 0532 315 00 38

  1. Adnan Oktar’ın Yaratılış gerçeği, isminde kitapları var. Ondan bahsedilmiş diye anladım ben.

 4. Iste şimdi sizi adam zannedenler de aynısını size yaparlar..bence biran önce ölmeye bakın zira yer gök yeminlidir hiçbir şey gizli kalmaz.ne malum.sizin de birgün arkanızdan şarlatan denmeyecegi..bu yaziyla alttan alttan fetto yu ovdugunuzu de anlamıyor değiliz..münafık kafası..ağız dolusu kufretme izni aldiydiniz ya…

 5. Kaleminize sağlık. Lakin mevcut durumda devlet kurumlarında cemaatleşmeye göz yumuluyor. İlk olarak siyasetten bunu kaldırmslıyız. Biz öğrencilerimize Allah ve Peygamberden ötesi yok. Sorgulayın akledin düşünün araştırın dedikçe öte yandan cemaatlerden bazıları (genel demiyorum) bizleri zındık ilan ediyor. Ben Ankara ilahiyat mezunu bir öğretmenim ve öğrencilerime o hocayı dinlemeyin o cumhuriyet hocası zındık ifadeleri kullanılıyor.

 6. Çok güzel bi noktadan bakmışsınız olaylara lakin yazınızda son zamanların favori isimlerinden İslamoğlunu çağrıştıran bişeyler göremedim hep Nur cemaatine yönelik cümleler. Genelde güzel özelde tekliyor yazınız

 7. iğrenç bir yazı, hele “Asrın en büyük Alimi veya üstad sandığımız bazılarının, kabirlerinin bile gizlice Vatikan’a götürüldüğünü dinlediğimde çok şaşırmıştım.” cümleniz var ya! Allah mahşerde hesabını sorsun size.

 8. Aydınlatıcı yazınız için çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. Selamlar,

 9. örnek “Süleyman Hilmi Tunalı”(süleymancıların şehi) Karaca Ahmet mezelığı da türbesi vardır hergün yüzlerce ziyaretçisi vardır

  1. Düşünme ve akletme sıkıntısı yaşayanlar hiç bir şeyin farkına varamazlar. Mümin bir delikten iki kez ısırılmaz ,lâkin bizler ısırılmaktan zevk alır hâle geldik.Kitabi mehcur bıraktığımız günden beri aynı şeyleri asırlardır yaşıyoruz..ALLAH ve O ‘nun yüce Rasulunu BİR kenera bırakıp birilerinin yazıp önümüze koyduğu ve haza min indillah dediği paravan ve parelel dinlere ittiba ettiğimiz günden beri kendi fırka ve hizbimizi öne çıkarmaya gayret ettiğimiz günden beri mihnetler yaşıyoruz. Kardeşlik dini olan ıslamın hayatımıza ne kadar dokunduğu ANCAK böyle ortaya çıkar. Bizleri parça parça bölen BİR din birilerini ilâh edinmeyi, Resulün önüne geçirmeyi meşru gören bir din göndermedi RABBİMİZ….

 10. Maalesef yazılarına ve fikirlerine katılmamak elde değil. Yazılarının devanı dilerim. Selam ve saygılar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir