MUHTEREM HOCAM

Bu yazı Çarşamba, 01 Mart 2017, 19:20 tarihinde ALINTI YAZILAR kategorisi altında yayınlandı.4555 defa okunmuş, 1 Yorum »
MUHTEREM HOCAM

MUHTEREM HOCAM;

Sen yaşarken, bizim için herşeyden ve herkesten daha sevgili idin. Ben ve benim gibilerin en büyük korkusu seni kaybetmekti. O günün geç gelmesi için dua ederdik. Senden sonra kimseyi senin gibi sevemeyeceğimizi düşünürdük. Bir gün sen gittin. Dünyamız başımıza yıkıldı. Ama Yüce Allah bize acıdı ve seni sevenlerin kalbine bir sabır verdi. Bu bizim için Allah’ın bir nimeti idi. Sonra Allah’a yalvardık; “Ya Rabbi bizi Hocasız bıraktın, Davasız bırakma! ” Allah dualarımızı kabul etti. Davasız da kalmadık, lidersiz de. Senin izinden giden, senin gibi inanan, senin gibi düşünen, senin gibi çalışan biri. Üstelik senin yanında yetişen biri. Senin düşmanlarına düşman, senin dostlarına dost. Sen ERBAKAN idin, o da ERDOĞAN…

Muhterem Hocam; biz şimdi O’nu da çok seviyoruz. Ancak, senin izinden gittiğini söyleyen bir avuç adam bunu bize çok görüyor. Sahi hocam, sen sevgini Balgat’da bir avuç insana mı bıraktın. Şikayetçiyim hocam. Bırakmıyorlar ki seni sevelim, bırakmıyorlar ki seni analım. Ama biz seni sevmeye devam edeceğiz. Senin davana sahip çıkan Erdoğanı da sevdiğimiz gibi.

MUHTEREM HOCAM; Senden sonra dindarların yetim kalacağını düşünürdüm. Kuran kurslarının, İmam Hatiplerin, Başörtüsünün, ilahiyatların, sakallı garibanların. Bir parça ekmek almak için belediye arabasının peşinden koşan o kız çocuğunun. Herşeyden öte İslam Aleminin. Ama Allah onların da yüzüne baktı. Kuran kursları ve imam hatipler altın çağını yaşıyor. O kız çocuğu artık ekmek için arabanın peşinden koşmuyor. Askeri okullarda artık seçmeli kuran dersleri var hocam. Hani yemin törenlerinde dahi başörtülülerin alınmadığı silahlı kuvvetlerde. Artık başörtülü subaylar olabilecek. Muhterem hocam, keşke bu günleri görebilse idin. Bugün Hürriyet senin başbakanlığında yaptığı gibi bir manşet attı. Senin öğrencin zılgıtı çekti hemen özür dilediler. Herkese haddi bildirildi. Sana ve dindarlara kim zulmetti ise hepsinin hesabı soruldu. Hocam, sen hep hesabı öbür dünyaya bırakırdın. Öğrencin hesabı peşin görüyor. Bundan dolayı biz ERDOĞANI çok seviyoruz muhterem HOCAM.

Hani sen hayatta iken milli görüş gömleğini çıkarttılar diye kızıyordun ya. Hocam durum bildiğin gibi değilmiş. Öğrencilerin senin davana hiç ihanet etmemiş. Üzerlerinde bir kefenleri bir de gömlekleri var. Davanı dava, yolunu yol biliyorlar. Bundan dolayı biz seni ölüm yıldönümünde hayırla yad ederken, senin öğrencilerin sayesinde geleceğe de umutla bakıyoruz. Henüz senin ideallerin tamamlanmadı. Ama bizim de yolumuz bitmedi.

MUHTEREM HOCAM; Senin ölüm yıldönümünde Saadet Partililer seni senin düşmanlarınla anıyor. Bizim sana olan sevgimizi çok görenler, sen hayatta iken sana küfredenlerin sevgisini kazanmaya çalışıyorlar. Kanıma dokunuyor Muhterem Hocam. Senin ideallerini gerçekleştiren Erdoğan’a HAYIR derken, senin ideallerinin düşmanları ile birlikte oluyorlar. Muhterem Hocam; burada bir yanlışlık var. Yanlışlık zatınızı anlamada. Seni, senin mirasının üzerinde oturanlar yanlış anlıyor. Sahi hocam sen bize miras olarak Saadet Partisinin tabelası ile milli görüşün gömleğini mi bıraktın, yoksa bir mefkûre, bir ideal mi bıraktın. Senin fikir ve ideallerin bir partinin parti proğramına sığmazki hocam. Sen yüzde birlik bir partiye hapsedilmeyecek kadar büyük bir fikir ve eylem adamısın. Senin fikirlerin Ümmeti Muhammed’in ortak mirasıdır. Ümmet seni anlıyor Muhterem Hocam. Ben fakir için ise nasıl anladı isem öylesin. Bundan dolayı, ölüm yıldönümlerinde, seni yanlış anlatan proğramlara katılmıyorum. Ben seni sadece ölüm yıldönümlerinde anlamaya çalışmıyorum. Ben seni ideallerini her anımda gerçekleştirmeye çalışıyorum.

HAYATTA İKEN SANA SADIK KALDIM, ÖLÜMÜNDEN SONRA İSE İDEALLERİNE… MUHTEREM HOCAM; BEN SENİ DE ÇOK SEVDİM, İDEALLERİNİ YAŞATAN ERDOĞANI DA. Mekanın cennet olsun. Yolumuz açık olsun. Allah yardımcımız olsun…

 

Yılmaz Bekler
Turhal Belediye Başkanı

“MUHTEREM HOCAM” için 1 Yorum

  1. Cengiz Özdemir diyor ki:

    Ağzınıza ,yüreğinize sağlık başkanım duygularımıza tercüman olmuşsunuz.

Yorum yapın

Kitap ve Konferans Talepleriniz için

0535 359 43 00

saitcamlica@gmail.com

Banner
ve
Afişler

E-Posta Adresinizi Yazın Yeni Yazılar Mailinize Gelsin :

Kaydı tamamlamak için mailinize gelen maili onaylamanız gerekmektedir.