Kedi, kârhane yapamadığı yere mundar diyor!

Bu yazı Cuma, 02 Haziran 2017, 13:03 tarihinde ALINTI YAZILAR kategorisi altında yayınlandı.1391 defa okunmuş, Yorum Yok »
Kedi, kârhane yapamadığı yere mundar diyor!

Çocukluğumuzda cehennemde neredeyse çakmak gazı olacağımızı söyleyen hocalar vardı. Vallahi yanacaksınız billahi yanacaksınız.  Tabi o zaman nerede şimdiki gibi yanmaz kefenler, çizilmez teflon tabutlar(!).

Camilerden kaybolmuş gençlerin, kapılardan dönmüş gençlerin vebali de bu kaldırım vaazcılarının boynuna olsun.

Gençlerin Kulağındaki küpeye homurdanırken ayetleri karıştırana hoca denmez zaten, cami müdürü, cemaatsavar.. diyebilirim. Gençler ve çocuklar.. Şimdi bu paragraf kısık ateşte pembeleşsin diğer paragrafa geçelim.

Dün Kanalın birinde bence hoca değil  “Ünlü” mamülün teki, sıçrattığı çamuru sıvazladı buyurdu.

“İnsanları camiye çekecekler. Camilere oyun alanları yapıldı. Cemaat orada namaz kılıyor, çocuklar burada oyun oynuyor. Caiz mi değil… Bunu söyleyince ‘adamlar ne güzel etkinlik yapıyor’ diyorlar. Senin etkinliğin batsın ya! Ne etkinliği bu. Yaptığın iş camiyi bozmak. Affedersin camiyi yarın kerhane haline getirmek.”

Peki bu kaldırım ahkamcısı ne yapmaya çalışıyor? Çukurdan sesler korosuna dahil olan bu adam aslında mikrofonun kimde olmasından rahatsız? Yahu bu adamın beyin hücreleri direkt o beyinden istifa ederken, biz bu şarjı bitik üslubun sahibine hoca mı diyeceğiz? Sizin günlerdir derdiniz ne? Camiler oyun yeri olmuş caiz değilmiş, yahu senin sirk yeri olmuş zihniyetine maruz kalmak caiz mi ?

Biz sırtında torunları Hasan ile Hüseyin’le secdeye giden, kalbi çocuk yüzlü peygamberin ümmetiyiz! Sen o kafayla camiye girme yeter , çocuklara da şükür secdesi açılsın.

Biz secdeye sırtında Hasan ile Hüseyin’le giden peygamberin ümmetiyiz. Biz 5 yaşındaki Zeyd’in kuşu Nugayr ölünce ona taziyeye giden, merhamet sağanağı peygamberin ümmetiyiz.

Senin üslubun, cami ve kerhane’yi aynı cümle içinde kullanabiliyorsa, benim kalemim de şerefle seni aynı cümle içinde kullanamıyor . Yıllardır o köhnemiş, o aşağılayan ve rencide eden, rafta böcek basmış beyinlerinizdekini barkod yenileyip din diye sattınız? Nice gençler kaybedildi sizin bu kıl,tüy, küpe radarı kafalarınız yüzünden. Sıra çocuklara geldi. Ve o iğrenç, kanal atığı tanımlamayı cami kapısından içeri sokacak kadar alçaldınız. Peki mesele çocuklar mı?

Asla değil, sizin hazımsızlığınız sahurdan kalma değil milattan kalma!  Din tekeli sizde olsun hatta bayilik size verilsin siz din işletin. Sizin derdiniz üzüm yemek değil, asmayı indirmek, bağcıya hırlamak.

Biri size tetikçiliğin, oruç bozacağını anlatsın. Bozuk kalple oruç tutulmayacağını anlatsın. Oruç oltaya değil kalbe gelendir.

Sizin kafa bunu anlayabilseydi, camilerden çocukları değil kaldırım ahkamcılarını uzak tutardı.

 

 

Esra Elönü – Haber 7

elonue@gmail.com

Twitter:@elonue

Yorum yapın

Kitap ve Konferans Talepleriniz için

0535 359 43 00

saitcamlica@gmail.com

Banner
ve
Afişler

E-Posta Adresinizi Yazın Yeni Yazılar Mailinize Gelsin :

Kaydı tamamlamak için mailinize gelen maili onaylamanız gerekmektedir.