Bizi, bizim paramızla açtıkları dershanelerle devşirdikleri, bizim çocuklarımızla vurdular. 15 Temmuz hain darbe girişimi ile ilgili kulağımıza küpe yapmamız gereken cümle budur. Bizi, bizim çocuklarımızla vurdular.

Çengelköy’de, Paralel bir subay halka ateş açtıktan sonra, yere çömelip elinde ki suyu besmele çekerek içiyor. Sonra, muhtemelen, ateş etmeye devam etmiştir.
FETÖ, yani Fethullahçı Terör Örgütü, İslam’a ‘Hizmet’ kılıfı altında Anadolu’nun dindar çocuklarını alıp, kendisine hizmet eden teröristlere dönüştürdü. FETÖ, Ehli Sünnet, Gelenekçi ve Nurcu bir İslami yapı olarak kendini gizledi. Sigara bile içmeyen ‘Altın nesil’ yetiştirme vaadiyle topladı etrafına gençleri.

Kaç tane FETÖ var?
17 – 25 Aralık sürecinden sonra başlayan tartışmalar, 15 Temmuz sonrası zirve yaptı ve ülkemizin gündeminden hiç düşmüyor. Uzun yıllar gündemimizi meşgul etmeye devam edecek görünüyor. Fethullah Gülen’i kimin ne zaman kullanmaya başladığına dair birçok bilgi anlatılıyor televizyonlarda. Kimi uzmanlar 1965 yılında kendisiyle anlaşılıp kullanılmaya başlandığını söylerken, bazı uzmanlar 1970’li yıllarda kullanılmaya başlandığını iddia ediyor. Hangi tezin doğru olduğunu belki hiçbir zaman öğrenemeyeceğiz. Ancak kesin olan bir gerçek var; Fethullah Gülen ve ekibi, Anadolu insanının parasını da evlatlarını da alıp, İslama hizmet kılıfı altında ülkesine ve ümmete ihanet eden bir nesil yetiştirdi.

Bu ihanet ve şeytani fitne oyunu, Fetullah Gülen’le mi başladı? Fethullah Gülen’den önce hiç kimseyi kullanmadılar mı? İslam’a hizmet kılıfı altında milletimizi kullanan ilk yapı, Fetullah Gülen ekibi mi? Fethullah Gülen’den önce ve Fethullah Gülenle birlikte başka hangi grupları ve liderleri bize ‘Hoca’ diye yutturdular? Sadece Türkiye içerisinde mi örgütleniyor bu ve benzeri yapılar?

FETÖ ilk mi?
Devlet ve millet olarak bu sorunun cevabına kafa yormak zorundayız. Bu ihanet ekibinin FETÖ ile başlaması mümkün değil. Çok daha derin ve çok daha köklü bir yapının ifşa olan yüzüdür FETÖ. Kökünü kurutamadığınız bir fitne ağacının, FETÖ dalını keserek, o ağacın zehirli meyvelerinden kurtulamazsınız.

Sadece bizim milletimize değil, dünyanın birçok ülkesinde ‘Hocaefendi’ diye lanse edilen ilk yetiştirilmiş ‘hain’, Fethullah Gülen değildir. Belki milletimizin Şeyh, Alim, Hocaefendi, Molla, Üstad sandığı başkaları da, özel yetiştirilmiş hainler arasındaydı.

FETÖ tek mi?
Fethullah Gülen ve ekibini bir Truva At’ı gibi yetiştirip, ümmetin içine yerleştiren Üst Akıl, bütün yumurtaları tek sepete koyacak kadar acemice davranır mı? Başka Truva At’ları yok mu? Böylesi büyük bir oyun kuranlar, bu oyunlarını riske atar mı? Elbette tüm yumurtalar tek sepette değil. Diğer paraleller kimler? Paralel dışında üçgen, meridyen ekipleri yok mu? Dün bugüne hazırlık yapanlar, bugünden yarına yatırım yapmıyorlar mı sanıyorsunuz? Yeni yetme paralelcik grupları hazırlamıyorlar mı gelecek için sanıyorsunuz.

1960’lı yıllardan önce kaç tane hoca sandığımız ajan vardı? 1960’lı yıllarda kaç kişiyle anlaşmalar yaptılar veya kaç kişiyi yetiştirmeye ve ümmetin içine yerleştirmeye başladılar?

FETÖ son mu?
Evet FETÖ ilk değil. FETÖ tek değil. FETÖ son değil. Millet olarak bu süreçten ve yaşananlardan ders almak, kendimize ve evlatlarımıza sahip çıkmak zorundayız.
‘Yüzyılın en hayırlı tartışmasıdır bu FETÖ tartışması’ dememin sebebi, Devlet ve Millet olarak bu yaşananlardan ders alma umudumdur. Umarım ders almışızdır. Umarım Devleti yönetenlerde, milletimiz de, bu olaydan üzerine düşen dersi almıştır.

Söylediğim zaman bana kızanlar olsa da, ben söylemeye ve dillendirmeye devam ediyorum. Cemaat arayan camiye gitsin. Kendisine kusursuz ve tekrar tekrar okunacak kitap arayan Kuran’a baksın. Kusursuz lider arayan Peygamber Efendimizin hayatını okuyup örnek alsın. Bu ölçünün dışına çıkıp, aracıların elinde oyuncak olmaya devam edersek, yeni yetme paralelcik gruplar yeşermeye devam eder.

Bir Cevap Yazın